Ogrodzenie gabion GlobFence

Co to jest ogrodzenie gabionowe? Geneza i znaczenie słowa GABION

GABION – z włoskiego „gabbione”, czyli duża klatka, element wzmacniający nasyp ziemny lub skarpę, stanowiący również zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Tyle mówi słownik. Jednak gabion czyli kosz gabionowy znajduje znacznie większe i szersze zastosowanie, takie jak: ogrodzenia, donice, ławki, paleniska. Można je łączyć, piętrować co daje duże pole do popisu.

A co to jest ogrodzenie gabionowe? Wspomniana właśnie klatka może zostać wypełniona dowolnym materiałem skalnym np. łupanym piaskowcem, kamieniami polnymi, wapiennymi, kostka granitową, a nawet pozostałościami po cegłach, kolorowym betonem oraz szkłem z recyklingu. Ogrodzenie gabionowe pozwala uruchomić wodzę fantazji i stworzyć niepowtarzalną konstrukcję.

Jak zrobić ogrodzenie gabionowe i trendy z jego wypełnieniem

Najpopularniejszym sposobem wypełnienia kosza gabionowego jest niewątpliwie kamień ozdobny. Zgrabne otoczaki, łupki, kamień polny, w regularnych kształtach lub różnorodne mieszanki, białe, w odcieniach szarości – wybór jest duży. Jednak oprócz popularnego kamienia, coraz częściej spotykane są inne rozwiązania np. tłuczone szkło z recyklingu, drewno. Jeśli dodamy do tego podświetlenie listwą led z czujnikiem zmierzchu całość sprawi, że wieczorową porą gabion dyskretnie doświetli posesję i będzie się wyjątkowo prezentował.

Na co zwrócić uwagę wybierając gabion do swojej posesji czy ogrodu?

  • Wielkość oczek siatki gabionowej, zbyt duże oczko spowoduje, że drobne kamienie będą z niego wypadać.
  • Należy sprawdzić czy siatka gabionowa jest ocynkowana aby uniknąć zjawiska korozji.
  • Należy zwrócić uwagę na sztywność i stabilność konstrukcji.

Gabion jest konstrukcją, która będzie służyła wiele lat dlatego warto zainwestować w dobry materiał. Wszystkie nasze kosze gabionowe są ocynkowane, pionowe siatki gabionu mają oczko 50×200 mm i wykonane są z drutów o grubości 6 i 8 mm, a dzięki zastosowaniu drutów dystansowych łączących pionowe siatki stanowią stabilną i sztywną konstrukcję.

Gdzie sprawdzi się ogrodzenie gabionowe?

Ogrodzenia gabionowe sprawdzą się zarówno przy większych inwestycjach typu osiedla mieszkaniowe, jako ogrodzenia posesji komercyjnych, ale również w przypadku domów jednorodzinnych. W związku z możliwością personalizacji bez większych problemów dopasujesz ich wygląd do architektury nowoczesnej oraz modernistycznej. Co jest takiego wyjątkowego w tego typu ogrodzeniach? Prosta formą, która w połączeniu metalu z naturalnymi materiałami – kamieniami, czy drewnem pozwala stworzyć oryginalne i niepowtarzalne ogrodzenie, którego nie znajdziesz w swoim sąsiedztwie. Można nawet zaryzykować, że nigdzie indziej takiego ogrodzenia nie znajdziesz.

Ile kosztuje ogrodzenie gabionowe?

Koszt realizacji ogrodzenia gabionowego uzależniony jest w dużej mierze od wyboru jego wypełnienia. Inna cenna będzie przy zakupie kolorowego kruszywa, sprowadzonego specjalnie na zamówienie, a inna przy wykorzystaniu własnej, starej cegły lub szkła z recyklingu.

Skontaktuj się z nami i dokonaj wyceny wykonania klatki gabion. Jesteśmy profesjonalną firmą wykonującą nowoczesne i profesjonalne systemy ogrodzeń. Oferujemy pomoc w dobrze najlepszych rozwiązań, które sprawią, że przed Twoim domem, biurem lub innym obiektem powstanie przepiękne, trwałe i w rozsądnej cenie ogrodzenie od firmy Globfence.

Zobacz nasze realizacje ogrodzeń gabionowych TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top