Ogrodzenie posesji - siatka czy panel ogrodzeniowy?

Ogrodzenie posesji – siatka pleciona czy panel ogrodzeniowy?

Budując dom lub myśląc o ogrodzeniu zakupionej działki najczęściej stajemy przed decyzją wyboru pomiędzy ogrodzeniem z siatki plecionej lub stawianym w systemie paneli ogrodzeniowych. Najczęściej, myśląc o ogrodzeniu decydujemy się już na wstępie na ogrodzenie z siatki, sądząc, że jest to najtańsza i najtrwalsza forma, jednak jest to błąd. Ogólnie przyjęta opinia, że ogrodzenie z siatki plecionej jest tańszym rozwiązaniem jest najczęściej mylna. W ogólnym rozrachunku, szczególnie przy dużych rozmiarach ogrodzonego terenu, ceny ogrodzeń z siatki są porównywalne z cenami ogrodzeń z paneli. Niejednokrotnie natomiast ceny ogrodzeń z siatki będą w ogólnym rozrachunku długoterminowym wyższe niż te z paneli ogrodzeniowych.

Mit siatki plecionej jako najtańszego ogrodzenia

Jeśli istnieje wątpliwość pomiędzy wyborem ogrodzenia z siatki plecionej, a ogrodzenia z paneli ogrodzeniowych, każdorazowo doradzamy naszym klientom wybór paneli. Dlaczego? Ponieważ ceny są tak naprawdę porównywalne – jeśli o koszt postawienia ogrodzenia idzie, natomiast koszty wymiany ewentualnych zniszczonych części ogrodzenia są nieporównywalnie tańsze w przypadku paneli ogrodzeniowych. Podobnie w przypadku trwałości ogrodzenia, panele ogrodzeniowe to zdecydowanie najlepszy i najtrwalszy wybór w przypadku stawiania nowego ogrodzenia. Siatka pleciona jest zdecydowanie mniej trwałym rozwiązaniem, które często z czasem ulega odkształceniu. Trwałość takiego ogrodzenia potrafią nadwyrężyć nie tylko zwierzęta domowe, ale także okoliczna zwierzyna. Musimy także wziąć pod uwagę częste wypadki losowe, takie jak upadek drzewa, czy uderzenie samochodu, wbrew pozorom nie są to bardzo rzadkie sytuacje. Ogrodzenie siatkowe, które zostało mechanicznie uszkodzone podlega wymianie najczęściej na odcinku, w najlepszym przypadku kilku metrów. W przypadku ogrodzenia z paneli wymianie podlega jedynie uszkodzone przęsło, czyli uszkodzony panel. 

Bardzo istotnym czynnikiem ceny jest fakt, iż wybór siatki plecionej wymaga użycia większej ilości akcesoriów montażowych (podpory na bokach, druty sprężające itp.), co powoduje, że cały system okazuje się cenowo bardzo zbliżony do systemu panelowego.

Funkcjonalne i nowoczesne ogrodzenie posesji

Panele ogrodzeniowe cechują się bardzo wysoką estetyką, zdecydowanie wyższą, niż w przypadku ogrodzenia z siatki. Dodatkową przewagą dla ogrodzeń panelowych jest ich trwałość, a także możliwość zastosowania przesłon ograniczających widoczność posesji z zewnątrz. Niestety w przypadku ogrodzenia siatkowego, nie ma możliwości zastosowania tego typu elementów. Bardzo ważnym aspektem jest także szeroka gama kolorystyczna w jakiej występują panele ogrodzeniowe, to kolejny punkt przewagi dla tego systemu grodzenia

Jeśli zależy nam na harmonijnym i estetycznym układzie ogrodzenia warto zwrócić także uwagę na fakt, iż w tym przypadku również zdecydowanie lepszą kompozycję z elementami ogrodzenia, takimi jak bramy i furtki, daje ogrodzenie z paneli. Mamy tutaj bowiem możliwość zastosowania zróżnicowanych rozwiązań jeśli chodzi o słupek i sposób montażu (na obejmy, na strzemiona). 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe różnice oraz cechy charakterystyczne systemów ogrodzeń, z całą stanowczością doradzamy każdorazowo wybór paneli ogrodzeniowych. Dzięki wyborowi ogrodzenia panelowego zyskujemy trwałe, wysoce estetyczne rozwiązanie, które dodatkowo możemy personalizować za pomocą szerokiej gamy kolorów, wzorów i modułów. Zyskujemy także w ogólnym rozrachunku koszt zbliżony do ogrodzenia z siatki.

Tags:
Scroll to top