Usługa napraw ogrodzeń boisk sportowych – piłkochwyty

Kilka tygodni temu sporządzaliśmy wycenę naprawy ogrodzenia boiska sportowego jednej ze szkół w Wielkopolsce. Wizja lokalna na obiekcie skłoniła nas do napisania tego artykułu. Niestety przykład nie jest odosobniony, posłużył raczej za pretekst do poruszenia ważnego tematu.

W codziennej pracy spotykamy się z wieloma projektami, wykonanymi przez różne firmy projektowe z różnych zakątków Polski. Naszym zadaniem jest „wyjęcie” danych z projektu i na tej podstawie sporządzenie kalkulacji ogrodzenia, a później jego wykonanie.

Przykłady błędnie wykonanych realizacji ogrodzeń boisk sportowych

Wracając do naszego przykładu, spoglądając na dokumentację fotograficzną. Widać, że na ogrodzenie boiska sportowego (w tym na piłkochwyt), zostały użyte panele 3D. Na zdjęciach widać skutki silnych uderzeń piłek – pręty paneli rozeszły się i popękały.

Ponadto, zastosowane panele 3D są bardzo niskiej jakości, rdzewieją w miejscach zgrzewu prętów i odchodzi powłoka lakiernicza..

Dlaczego ogrodzenia 3D nie nadają się jako ogrodzenia boisk sportowych?

Z wieloletniej praktyki wiemy, że panele 3D nie mogą mieć zastosowania na ogrodzenia boisk sportowych, gdzie ogrodzenie narażone jest na duże drgania i intensywne uderzenia piłką. Panel 3D jest wykonany z drutu 4 lub 5 mm i wzmacniany jednostronnie drutem poziomym z jednej strony.

Jesteśmy przekonani, że gdyby zostały użyte dobrej jakości panele 2D, czyli panele dwustronnie wzmocnione drutem poziomym. Sytuacja pokazana na zdjęciach nie miałaby miejsca, a obiekt służyłby jego użytkownikom jeszcze przez wiele lat.

Efekt złej realizacji z aluminiową konstrukcją ogrodzenia sportowego

Innym przykładem jest piłkochwyt, który został zaprojektowany w konstrukcji aluminiowej. Wysoka, lekka konstrukcja słupów została zbyt mocno dociążona siatką polipropylenową o grubym splocie i małym oczku. Podczas intensywnych porywów wiatru, które ostatnio zdarzają się coraz częściej, piłkochwyt zadziałał jak żagiel, czego efekt widać na fotografiach.

Dobór siatki o cieńszym splocie i większym oczku, zgodnie z zaleceniami producenta aluminiowych piłkochwytów, z pewnością zapobiegłby temu zdarzeniu.

Skorzystaj z profesjonalnej usługi montażu ogrodzeń boisk sportowych

Obiekty sportowe, w tym boiska, mają służyć popularyzacji sportu, aktywnego spędzania czasu dzieci, młodzieży i dorosłych. Ostatnimi laty powstało wiele boisk, w każdej gminie, niemalże w każdej wiosce i jest to świetna inicjatywa. Szkoda tylko, że obiekty, które kosztowały niemałe pieniądze są często projektowane i wykonywane z materiałów niezgodnych z przeznaczeniem, a błędy projektowe są powielane.

Nie chcemy krytykować projektantów, szanujemy ich pracę i zawsze staramy się sprostać wymaganiom projektowym. Chcielibyśmy tylko zaprosić ich do konsultacji i rozmów z wykonawcami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top