Jaki materiał na ogrodzenie frontowe?

Jaki materiał na ogrodzenie frontowe? Stal czy aluminium?

Stojąc przed wyborem nowoczesnego ogrodzenia, często rozważamy użycie dwóch podstawowych surowców: stali oraz aluminium. Pokrótce omówimy najważniejsze zalety każdego z tych rozwiązań.

Ogrodzenie frontowe ze stali – szlachetna codzienność

Choć w ostatnim czasie ceny stali drastycznie wzrosły i nic nie wskazuje na topnienie tak ukształtowanych cen, to nadal stal stanowi tańszy materiał konstrukcyjny. Zdecydowaną przewagą stali, jest również fakt, że istnieje optymalnie szeroki wachlarz doboru materiału. W przypadku stali mamy więc do czynienia z bogata ofertą profili w różnych rozmiarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać taki projekt, który idealnie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami. Stal jest nadal najczęściej wybieranym materiałem konstrukcyjnym dla ogrodzeń, jednak rokrocznie obserwujemy zdecydowaną tendencję wzrostową dla linii ogrodzeń aluminiowych.

Aluminiowe ogrodzenie frontowe – nowoczesna trwałość

Aluminiowe ogrodzenia to lekkość i niespotykana w przypadku ogrodzeń stalowych estetyka wykończenia konstrukcji. To z całą pewności produkt dla ceniących szczegół. Dzięki zastosowaniu aluminium, ogrodzenie może zyskać rangę dzieła sztuki. Aluminium jest zdecydowanie łatwiejsze w obróbce niż stal, jest nieporównywalnie lżejsze, fakt ten sprawia, że ogrodzenia aluminiowego zwyczajnie nie da się minąć obojętnie. Zdecydowanie przyciąga uwagę i cieszy oko. Nieoczywistą zaletą ogrodzeń aluminiowych jest natomiast ich trwałość, posiadają zdecydowanie większą odporność na korozję niż ogrodzenia stalowe, co czyni z nich obecnie najbardziej obiecujący materiał konstrukcyjny dla tego typu zastosowań.  

Zachęcamy do uważnego przemyślenia kwestii doboru materiału konstrukcyjnego i przeanalizowania wszystkich za i przeciw. 

Zapraszamy także do wstępnej konsultacji i kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie powstałe wątpliwości i udzielimy dalszych wyczerpujących odpowiedzi.

Scroll to top