Ogrodzenie panelowe Globfence - realizacja 2

Jakie ogrodzenie wybrać na front posesji? Propozycje GlobFence

Ogrodzenie frontu posesji stanowi zazwyczaj ostatni etap i zwieńczenie prac związanych z powstaniem budynku mieszkalnego. Jednocześnie jest pierwszym elementem jaki zauważają osoby odwiedzające mieszkańców posesji oraz przechodnie.

Oczekiwania właścicieli bywają różne. Jednym zależy, aby ogrodzenie stanowiło jedynie oddzielenie posesji od ulicy. Inni natomiast chcą całkowicie odgrodzić się od zgiełku ulicy i nadać posesji prywatności. Jeszcze inni wręcz przeciwnie, pragną pochwalić się piękną posesją np. ogrodem, elewacją domu.

Często czynnikiem determinującym wybór ogrodzenia frontowego jest jego cena. Trudno się temu dziwić. Bardzo często ogrodzenie frontowe jest jednym z ostatnich wydatków przeznaczonych na budowę swojego domu. Wówczas środki finansowe inwestora bywają już mocno ograniczone lub nawet nadszarpnięte. W tym wpisie postaramy się pomóc tym, którzy stoją przed takim wyborem.

Ogrodzenie panelowe – ciekawe ogrodzenie posesji

Ogrodzenia panelowe doskonale sprawdzają się na przodzie posesji. Przyjęło się, że wykorzystywane są tylko do ogrodzenia boków lub tyłu posesji. Jednak wcale tak nie musi być, jeśli dodamy jeszcze kilka szczegółów. Powstanie nam wówczas bardzo ciekawe i estetyczne rozwiązanie, w atrakcyjnym wariancie cenowym.

Jedną z propozycji jest zastosowanie systemu R-fit. Cechą charakterystyczną systemu jest montaż paneli typu 2D od czoła słupka i zastosowanie listwy maskującej. Całość daje nam niezwykle estetyczny i trwały typ ogrodzenia. Szerzej o systemie R-fit można znaleźć we wpisie klikając TUTAJ.

Ogrodzenie panelowe Globfence - realizacja

Innym sposobem na wyróżnienie systemu panelowego na przodzie posesji jest zastosowanie paneli ozdobnych np. typu „fala”.

Ogrodzenie panelowe Globfence - realizacja 2

Ogrodzenie typu „żaluzja” – ochrona prywatności

Decydując się na ogrodzenie typu „żaluzja” mamy pewność, że żadne ciekawskie spojrzenia nie przedostaną się na teren posesji. Ogrodzenie w formie żaluzja prezentuje się dobrze zarówno na pojedynczych słupkach stalowych, jak i na murku z betonowych bloczków.

Możliwe jest również przedzielenie przęseł koszami gabionowymi. To rozwiązanie pozwala, aby brama wjazdowa oraz furtka również była wypełniona żaluzją.

Pomysłów i możliwości jest wiele. Nie jest to tani typ ogrodzenia, jednak ogrodzenie jest inwestycją na długie lata dlatego warto aby spełniało nasze oczekiwanie i po prostu się podobało.

Ogrodzenie posesji typu żaluzja Globfence

Ogrodzenie z profili poziomych lub pionowych – ogrodzenie polisadowe

Ogrodzenie z profili poziomych lub pionowych zwane również palisadowym jest to obecnie najpopularniejszy typ ogrodzenia wybierane na przód posesji. Rozmieszczenie profili może być poziome, pionowe, skośne, zagęszczenie profili od kilku do kilkunastu centymetrów. Profile szersze lub węższe. Pole do popisu jest praktycznie nieograniczone.

Dużym plusem jest wybór kolorystyki. Możemy decydować się na różne odcienie szarości i brązów, ogranicza nas tylko paleta RAL. Ogrodzenie palisadowe można posadowić na betonowych murkach, na słupach stalowych lub rozdzielić koszami gabionowymi.

Ogrodzenie z profili pionowych Globfence
Ogrodzenie z profili poziomych Globfence

Ogrodzenie gabionowe – oryginalna forma

Każdy kto chce wyróżnić swoją posesję, posiadać coś wyjątkowego, być blisko natury, powinien zainteresować się ogrodzeniem gabionowym. Z koszy gabionowych można stworzyć jednolitą ścianę, a mogą też pełnić rolę oddzielenia od siebie przęseł panelowych, żaluzyjnych lub palisadowych.

Kosz gabionowy można wypełnić rozmaitymi materiałami, a nawet podświetlić. Można użyć jednego typu materiału do wypełnienia i można je łączyć, tworząc wzory i mozaiki. Więcej o gabionach dowiesz się z wpisu dostępnego klikając TUTAJ.

Realizacja ogrodzenie gabionowe Globfence

Oferta ogrodzeń frontowych GlobFence

Jeżeli nie wiesz jakie ogrodzenie frontu posesji wybrać, ale zależy Ci na solidnym i estetycznym wykonaniu, skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci setki naszych realizacji. Może któraś z nich zainspiruje Ciebie do wyboru ogrodzenia frontowego od GlobFence. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia. U nas znajdziesz ciekawe ogrodzenie frontu na każdą kieszeń. Zapraszamy do kontaktu!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top