Automatyka do bram – Jaki napęd elektryczny do bramy wybrać?

Brama wjazdowa stanowi niezwykle istotny element ogrodzenia. Kiedy podejmiemy już decyzję, czy wybierzemy bramę dwuskrzydłową, przesuwną lub też teleskopową. Przyjdzie nam wybrać do niej odpowiedni napęd elektryczny.

Nie trzeba chyba nikomu wymieniać zalet zdalnego otwierania bramy pilotem. Kiedy to bez wychodzenia z ciepłego samochodu możemy suchą nogą i z suchą głową wysiąść z niego już w garażu. Prawda, że brzmi zachęcająco?

Napęd do bramy wymaga podłączenia do zasilania. Dlatego już na etapie budowy domu i układania kostki brukowej, warto pomyśleć o doprowadzeniu okablowania pod bramę oraz furtkę ogrodzenia (pod domofon, elektrozaczep itp.).

Co decyduje o wyborze napędu elektrycznego do bramy?

Przystępując do wyboru napędu elektrycznego do bramy, należy mieć na uwadze:

1) Ilość cykli otwierania i zamykania bramy.
2) Waga bramy – siłowniki należy dobierać tak, aby nie pracowały na maksymalnym obciążeniu podawanym przez producenta napędu. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na ich żywotność.
3) Szerokość skrzydła bramy.

Producenci napędów elektrycznych do bram

Wybór właściwego napędu wcale nie musi być taki oczywisty. Producenci napędów elektrycznych do bram prześcigają się z ofertami i jest ich całkiem sporo. Można śmiało powiedzieć, że w tej branży dominują firmy włoskie. Nasza firma GlobFence rekomenduje napędy włoskiej marki BFT oraz austriackiej Tousek.

Montując napęd bramy warto zdać się na wiedzę i doświadczenie wykwalifikowanego elektryka. Niektórzy producenci napędów wyłączają ochronę gwarancyjną, gdy automatyka nie została zamontowana przez osobę uprawnioną. Ponadto możemy być spokojni, że brama będzie działała płynnie i bezawaryjnie.

GlobFence – stawiamy na sprawdzone napędy do bram

Jeżeli chcesz mieć pewność, że ogrodzenie Twojej posesji zostanie wyposażone w bramę z odpowiednim napędem elektrycznym, skontaktuj się z nami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku oraz mieliśmy okazję przetestować już całkiem sporą ilość napędów. Pomożemy dobrać właściwy napęd do bramy, a przy okazji zaproponujemy indywidualne rozwiązania dla ogrodzenia Twojej posesji. Nie wstydź się i powiedz nam jaki masz pomysł na swoje ogrodzenie frontowe.

Zobacz nasze realizacje bram klikając TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top