Konserwacja ogrodzeń, bram i furtek zimą

W jaki sposób zabezpieczyć bramy i furtki na zimę?

Nowoczesne ogrodzenia są w zasadzie bezobsługowe, a dobre zabezpieczenie antykorozyjne dodatkowo chroni przed zimą i niekorzystnym oddziaływaniem  warunków atmosferycznych. Jednak aby elementy ruchome ogrodzenia, takie jak bramy, czy furtki działały bez zarzutów, należy pamiętać o kilku rzeczach. Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika. Przeczytaj i zabezpiecz bramy i furtki na zimę oraz odpowiednio o nie zadbaj już w trakcie mroźnej aury.

Oczywiście nie bez znaczenia jest jakość użytego materiału. Niewłaściwy materiał wykorzystany do ogrodzenia, bramy, czy furtki może doprowadzić do korozji oraz nieodwracalnych zniszczeń. Elementy ruchome zamontowane na niskiej jakości zawiasach mogą zacząć skrzypieć, a w konsekwencji pokryć się rdzą. Brama lub furtka z materiału gorszej jakości na wiosnę może wymagać gruntownej renowacji lub nawet wymiany. Warto tym samym poświęcić chwilę czasu na przegląd techniczny wszystkich elementów ogrodzenia i nie narazić się na koszty naprawy lub wymiany uszkodzonych elementów.

Usuwanie zabrudzeń z szyny jezdnej

Będąc posiadaczem bramy przesuwnej, bądź teleskopowej na szynie jezdnej należy pamiętać, aby w okresie jesiennym usunąć liście i inne zanieczyszczenia. Szyna jest podatna na zabrudzenia, a to właśnie  po niej poruszają się rolki.

W okresie zimowym szczególnie narażone są bramy przesuwne. Szyna szczególnie zimą narażona jest na pokrycie się śniegiem lub lodem, co może doprowadzić do zablokowania mechanizmu. Warto mieć to na uwadze i profilaktycznie oczyszczać szynę z piasku, błota, liści, śniegu oraz lodu. Raczej nikt z nas nie chce przykrej niespodzianki w postaci zablokowanej bramy przed wyjazdem.

Sprawdzenie stanu zawiasów w bramie skrzydłowej oraz w furtce

Bramy dwuskrzydłowe osadzone są na zawiasach przytwierdzonych do słupów ogrodzenia. Szczególnie zimą warto pomyślę o zabezpieczeniu i profilaktycznym użyciu gęstego oraz odpornego na mroźne warunki atmosferyczne smaru. Absolutnie karygodnym działaniem jest wykorzystywanie bramy dwuskrzydłowej w postaci pługu do śniegu lub do odgarniania liści jesienią. W takich okolicznościach nie trudno o przeciążenie, urwanie zawiasów lub zużycia mechanizmu napędowego. Takie samo działanie profilaktyczne dotyczy również furtek.

Serwis bramy i furtki 

Warto pamiętać, aby nie tylko w sezonie zimowym zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny bramy i furtki. W końcu z większą lub mniejsza intensywnością użytkowana jest również w pozostałych trzech kwartałach w roku. I każda z pór roku rządzi się swoimi prawami oraz warunkami atmosferycznymi. Zima to śnieg i mróz, wiosna i jesień to podatność na deszcz, a lato to wysokie temperatury słoneczne i oddziaływanie promieni słonecznych. Serwis bramy i furtki możesz wykonać samodzielnie, chociażby poprzez regularne oględziny i czyszczenie poszczególnych elementów. W przypadków większych usterek możesz poprosić fachowców z firmy GlobFence. 

Regulacja bramy oraz furtki na zawiasach

Kolejną sprawą jest regulacja bramy i furtki na zawiasach, gdzie w okresie zimowym często mamy do czynienia z samo otwierającą się furtką, co jest wynikiem rozszerzalności cieplnej stali. Przy okazji warto sprawdzić poziom dokręcenia śrub oraz stan rolek prowadzących.

Oferta bram i furtek od firmy GlobFence

Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem oraz montażem nowej bramy i furtki – koniecznie zobacz ofertę firmy GlobFence. W naszej ofercie znajdziesz trzy podstawowe typy bram, bramy przesuwne (samonośne lub na szynie), dwuskrzydłowe oraz teleskopowe. Ich właściwy dobór poprzedza rozpoznanie warunków zabudowy posesji oraz oczekiwań klienta. Oferujemy także pełną automatykę do bram. 

W naszej ofercie znajduje się szeroka gama bram oraz furtek, dopasowanych do wybranej linii ogrodzenia, a jakość wykorzystanych materiałów sprawdzi się w najróżniejszych warunkach atmosferycznych.

Zobacz naszą ofertę bram i furtek klikając TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top