Impregnacja bloczków betonowych

Dlaczego warto pielęgnować ogrodzenie betonowe?

Każda budowla wykonana z betonu, w tym również ogrodzenie, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jej celem jest uniknięcie spękań betonu, a w przypadku ogrodzeń powstawaniu wykwitów wapiennych. Wykwit wapienny powstaje w wyniku naturalnego procesu wypłukiwania się nadmiaru wapna z mieszanki betonowej. Z naszym poradnikiem dowiesz się dlaczego warto pielęgnować ogrodzenie betonowe i w jaki sposób zrobić to właściwie.

Impregnacja ogrodzenia z bloczków betonowych

Kiedy i w jaki sposób impregnować ogrodzenie z bloczków betonowych?

Impregnacji ogrodzenia nie zaleca się wykonywać od razu po wymurowaniu bloczków. Należy dać czas, aby beton odparował z wody, a pustaki i daszki ogrodzenia samoczynnie wypłukały się z nadmiaru wapna.

Najlepiej aby ogrodzenie betonowe „przezimowało” do kolejnego roku. Przy impregnacji ogrodzenia betonowego zalecamy monitorowanie warunków atmosferycznych. Profesjonaliści z wieloletnim stażem jednym głosem powtarzają, że impregnację należy wykonywać przy dodatnich temperaturach. Tym samym najlepszą porą roku do tego typu zadań jest wiosna oraz lato.

Ogrodzenie poddawane impregnacji musi być gruntownie wyczyszczone. Najlepiej zrobić to myjką ciśnieniową, a następnie odpowiednio osuszyć. Dodatnia temperatura to jedno, ale radzimy przeprowadzać impregnację w dni bez nadmiernego słońca. Dzięki temu impregnat będzie powolnie wysychał, a nie zostanie wypalony słońcem.

Do rozprowadzenia impregnatu na ogrodzeniu można użyć pędzla, wałka malarskiego a w przypadku dużej powierzchni można rozważyć użycie agregatu malarskiego.

ogrodzenie z bloczków betonowych globfence

Jak wydłużyć żywotność ogrodzenia z bloczków betonowych?

Regularna pielęgnacja i impregnacja ogrodzenia betonowego zdecydowanie przedłuża jego żywotność. Zabezpiecza ogrodzenie przed zabrudzeniem, opadami deszczu oraz śniegu. W przypadku użycia impregnatu z pigmentem barwiącym, odświeża i intensyfikuje kolor murku.

Kupując ogrodzenie z bloczków betonowych w naszej firmie GlobFence (oferujemy bloczki #Kost-bet lub #GAAG) zapewniamy pierwszą impregnację przezimowanego ogrodzenia w cenie!

Ogrodzenia frontowe od GlobFence – poznaj nas bliżej

Poznaj nas i naszą ofertę. Dysponujemy szeroką oraz kompleksową ofertą ogrodzeń frontowych. W przypadku pytań pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu masz pewność, że ogrodzenie spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli chcesz porozmawiać z nami o impregnacji ogrodzenia betonowego, to poniżej znajdziesz nasze dane kontaktowe.

Zobacz nasze realizacje ogrodzeń frontowych dla naszych klientów klikając TUTAJ.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

ogrodzenie z bloczków betonowych
Scroll to top