Brama przesuwna teleskopowa – gdzie najlepiej zastosować?

Zastanawiasz się kiedy i gdzie najlepszym wyborem będzie brama teleskopowa? Wyobraź sobie, że przed Twoim domem jest bardzo krótki lub stromy podjazd. W takim przypadku trudno o wybór bramy skrzydłowej. W takiej sytuacji brama przesuwna teleskopowa wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Bez wątpienia wybór bramy teleskopowej wydaje się być również bardzo atrakcyjny w odbiorze wizualnym, a o nienagannej użyteczności przekonasz się w trakcie użytkowania.

Konstrukcja bramy przesuwnej teleskopowej

Konstrukcja bramy teleskopowej złożona jest z dwóch lub więcej skrzydeł modułowych, a sposób jej działania zbliżony jest do teleskopu – przy zamknięciu skrzydła zachodzą jedno za drugie. Brama teleskopowa, podobnie jak brama przesuwna, może przesuwać się na szynie lub jako konstrukcja samonośna dzięki zastosowaniu przeciwwagi.

W przypadku bramy teleskopowej na szynie zyskujemy możliwość zastosowania większego światła wjazdu z powodu braku wielkiej przeciwwagi oraz uzyskujemy większe możliwości zastosowania profili i wypełnień, niż w przypadku bramy samonośnej.

Minusem rozwiązania bramy na szynie jest wykonanie fundamentu na całej długości pracy bramy tj. linii zamknięcia wszystkich skrzydeł oraz linii ich otwarcia. Ma to na celu stabilizację całej konstrukcji w przypadku silnych mrozów, które mogą spowodować częściowe wypchnięcie podłoża i pofalowanie szyny jezdnej. Może to odprowadzić do uszkodzenia konstrukcji bramy podczas jej pracy. W tym przypadku dochodzi też większa konieczność dbania o zaplecze pracy bramy, aby szyna, po której brama teleskopowa jeździ była czysta oraz nieoblodzona.

Załączone poniżej filmy prezentują sposób działania bramy teleskopowej na szynie z napędem automatycznym:

Brama teleskopowa samonośna

Brama teleskopowa samonośna wymaga już dokładniejszego dopasowania światła wjazdu do istniejącej przestrzeni potrzebnej na jej całkowite otwarcie.

Załączony poniżej film prezentuje sposób działania bramy teleskopowej samonośnej z napędem automatycznym:

Zalety bram teleskopowych

Bramy teleskopowe charakteryzują się bardzo szybkim czasem otwarcia. Niemal dwukrotnie szybszym niż brama samonośna tej samej długości. Im większa brama samonośna, tym konstrukcja powinna być lżejsza. Dlatego zaleca się w przypadku tych właśnie bram wykonanie ich z aluminium.

Gdzie zamontować bramę teleskopową?

Zastanawiasz się, gdzie zamontować bramę teleskopową? W jakich miejscach najlepiej się sprawdzi. Z racji jej funkcjonalności doskonale sprawdzi się w trudnodostępnych miejscach. To chyba najistotniejszy atut podczas planowania i szukania rozwiązań w tego typu miejscach. Łatwy sposób montowania i brak szyny w linii wjazdu, który przekłada się na cichą pracę z pewnością docenisz.

Bramy teleskopowe cena – ile kosztuje realizacja?

Skontaktuj się z nami i dokonaj wyceny wykonania bramy teleskopowej dla Twojej realizacji. Jesteśmy profesjonalną firmą wykonującą nowoczesne i profesjonalne systemy ogrodzeń. Oferujemy pomoc w dobrze najlepszych rozwiązań, które sprawią, że przed Twoim domem, biurem lub innym obiektem powstanie przepiękne, trwałe i w rozsądnej cenie ogrodzenie od firmy Globfence.

Zobacz nasze realizacje bram TUTAJ.
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Telefon +48 696 737 965
E-mail: biuro@globfence.pl

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Scroll to top